Akademia żeglarska2020-05-02T19:59:11+02:00

Akademia Żeglarska to cykl wykładów obejmujący zagadnienia z wiedzy nautycznej. Spotkania odbywają się w ramach Czwartków Klubowych.

Na wykładach będą omawiane zagadnienia związane z teorią i praktyką żeglowania, znane z kursów żeglarskich, ale prezentowane w znacznie poszerzonym zakresie. W planie wykładów mamy prezentacje o manewrowaniu żaglowcami, stateczności jachtów, nawigacji na wodach pływowych, działaniu systemu GPS, meteorologii, posługiwaniu się radarem nawigacyjnym, astronawigacji itp. Wykłady prezentują nasi koledzy klubowi, kapitanowie, konstruktorzy statków i wykładowcy z dużym doświadczeniem żeglarskim.
Celem akademii jest propagowanie bezpiecznego żeglowania oraz wiedzy nautycznej na na poziomie wykraczającym poza materiał standardowych kursów żeglarskich.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do uczestnictwa w spotkaniach zarówno doświadczonych żeglarzy, aby ugruntowali swoja wiedze, jak i tych którzy dopiero zdobywają szlify i planują wcześniej czy później popłynąć na ciekawe i wymagające akweny.

Archiwum spotkań Akademii Żeglarkskiej

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA
 

Napisz do nas

Jeżeli chcesz się podzielić swoimi wspomnieniami z rejsu lub innej ciekawej wyprawy, to prosimy o maila z opisem i zdjęciami na adres kontak@jachtklub.wroclaw.pl

Kategorie

SZKOLENIE SRC

 
 
Przejdź do góry