Ahoj żeglarze! Kontynuując coroczne przedrejsowe szkolenia Akademii Żeglarskiej Jacht Klubu Wrocław, zachęcamy do udziału w drugiej części zajęć w zakresie żeglugi po wodach pływowych.

Udział jest nieodpłatny, obejmuje dwie części – na nami teoria, która odbyła się 19 maja, zapraszamy do udziału warsztatach, które poprowadzi Dariusz Kluczka.

Pływanie po wodach pływowych wymaga od załogi szczególnej uwagi oraz wiedzy na temat zjawiska pływów i prądów pływowych. Pozwoli to bezpiecznie przepłynąć ponad mielizną i wykorzystać ruch wody w korzystnym kierunku, zamiast z nim walczyć.
Warsztaty poświęcone będą uzyskaniu (lub odzyskaniu) biegłości w rozwiązywaniu problemów nawigacyjnych towarzyszących pływom i prądom pływowym. Jak zwykle cenne uwagi wynikające z osobistych doświadczeń uczestników spotkania będą mile widziane.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w czwartek 9 czerwca, o godz. 19:30 na Barkę Irena, zacumowaną naprzeciw gmachu głównego A1 Politechniki Wrocławskiej, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław.
Na warsztaty warto przynieść ze sobą zeszyt i coś do pisania, przyda się też prosty kalkulator.  Będziemy rozwiązywać zadania z pływów.
Osoby, które chciałyby skorzystać z transmisji online, zapraszamy na ZOOM-a.

Barka Irena” Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, zacumowana naprzeciw Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej
ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Wrocław.

9 czerwca, godz. 19:30