Ahoj żeglarze! Kontynuując coroczne przedrejsowe szkolenia Akademii Żeglarskiej Jacht Klubu Wrocław, zachęcamy do udziału w pierwszej części wykładów w zakresie żeglugi po wodach pływowych.

Udział jest nieodpłatny, obejmuje dwie części:
cz.1 teoria – Remigiusz B.Trzaska
cz.2 warsztaty – Dariusz Kluczka

Pływanie po wodach pływowych wymaga od załogi szczególnej uwagi oraz wiedzy na temat zjawiska pływów i prądów pływowych. Pozwoli to bezpiecznie przepłynąć ponad mielizną i wykorzystać ruch wody w korzystnym kierunku, zamiast z nim walczyć.
W najbliższy czwartek omówimy źródła informacji nt. pływów i prądów pływowych oraz sposoby praktycznego wykorzystania tej informacji.
W ślad za wykładem zostaną zorganizowane warsztaty, poświęcone uzyskaniu (lub odzyskaniu) biegłości w rozwiązywaniu problemów nawigacyjnych towarzyszących pływom i prądom pływowym.
Jak zwykle cenne uwagi wynikające z osobistych doświadczeń uczestników spotkania będą mile widziane.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w czwartek 19 maja, o godz. 19:30 na Barkę Irena, zacumowaną naprzeciw gmachu głównego A1 Politechniki Wrocławskiej, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław. Osoby, które chciałyby skorzystać z transmisji online, zapraszamy na ZOOM-a  tutaj link >>

Barka Irena” Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, zacumowana naprzeciw Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej
ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Wrocław.

19 maja, godz. 19.30