W związku z dużą ilością miłych wspienień z rejsu sylwestrowego na Pogorii oraz inicjatywą oddolną uczestników,STS Fryderyk Chopin
na jednym z ostatnich Czwartków został przedyskutowany pomysł wspólnego rejsu na żaglowcu.  Wybór padł bardzo szybko na STS Chopin.

Poniżej proponowana trasa przez  kol. kapitana Remigiusza Trzaskę:

Termin: 5 – 15 sierpnia 2014

Początek: Esbjerg (DK) ; Koniec: Gdynia (PL)

Trasa marzeń wynosi ok. 820 Mm i będzie obejmowała zawinięcie do portów: Helgoland (DE), Kristiansand (N), Helsingør (DK), Rønne (DK). JKAZS2014 Co tam zobaczymy? Być może miejsca, które odwiedzaliśmy wiele razy na naszych klubowych jachtach – Balladzie, Bagateli, Panoramie. Jednak z pokładu statku perspektywa odwiedzanych miejsc jest zupełnie nowa. Helgoland – ostoja morskiego ptactwa i jedno z ostatnich miejsc tax free na obszarze Zjednoczonej Europy. Kristiansand – norweskie miasto, gdzie burzliwa historia miesza się z nowoczesnością. Helsingør – to przede wszystkim zamek Kronborg, wiekowy strażnik Sundu i miejsce, gdzie w lecie, przy odrobinie szczęścia można trafić na spektakl Hamleta, grany w oryginalnej scenografii. Rønne – to oaza wakacyjnego spokoju dla Duńczyków i coraz liczniejszych Polaków.

Żeglarzom nie trzeba tłumaczyć, że realizacja będzie uzależniona od warunków pogodowych. Bardziej istotna jest szansa wspólnego żeglowania w licznym gronie klubowym. Wcześniejsze doświadczenie z rejsu na Pogorii pokazuje, że jest to czas, do którego chętnie wracamy w rozmowach i wspomnieniach. Ponadto Fryderyk Chopin daje do dyspozycji dwa maszty z rejami i jedno „piętro” więcej do wspinania. Dla całokształtu żeglarskich osiągnięć bardzo cenne doświadczenie. Do zobaczenia!

Więcej informacji o Żaglowcu na stronie armatora: http://fryderykchopin.3oceans.pl/

KOSZT

Przybliżona cena rejs z wyżywieniem, opłatami portowymi, paliwem, najprawdopodobniej transportem autokarowym z Wrocławia to tylko ok 2700 zł od uczestnika.

W razie zainteresowani prosimy o szybki kontakt, ponieważ jest to ostatni wolny termin na Chopinie w 2014 przed rejsem na Karaiby.

lub tel 604 108 143