W sezonie 2012 ze względu na brak możliwości rozgrywania regat na sprzęcie JK AZS przy siedzibie klubu, Karol przy wsparciu uczestników postanowił zmienić formułę imprezy. Tym razem w tamach Turnieju Letniego zorganizowane zostały wyjazdy weekendowe na różne bliższe i dalsze akweny żeglarskie. Na miejscu czarterowaliśmy omegi i w czasie soboty i niedzieli odbywał się trening a później biegi regatowe. W ten sposób Członkowie i Sympatycy Jacht Klubu AZS Wrocław mieli możliwość pożeglować na jeziorze Sławskim (12-13 maja i 13-14 października), zalewie Mietków (30 czerwca -1 lipca), zalewie Goczałkowice (4-5 sierpnia), jeziorze Powidzkim (1-2 września) i na zalewie przy elektrowni Rybnik (27 października). Wieczorami spotykaliśmy się przy ognisku lub grillu i rozmawialiśmy  między innymi o tajnikach technik regatowych. Oprócz rozgrywania wyścigów regatowych poznaliśmy bazę sprzętową i turystyczną różnych miejsc.

Podsumowując  IV Otwarty Turniej Letni Członków i Sympatyków Jacht Klubu AZS Wrocław trzeba powiedzieć, że nowa krajoznawcza formuła imprezy spodobała się uczestnikom. Żeglowaliśmy w bardzo różnych warunkach atmosferycznych, od upału trudnego do wytrzymania po mgłę, połączoną z padającym śniegiem. W całej imprezie wzięło udział 9 załóg (ok. 35 osób), a zwycięzcą tej edycji Turnieju jest Paweł Gorzelewski wraz z załogą, drugie miejsce Jacek  Skliński z załogą, a trzecie Karol Boroń z załogą. W czasie Czwartku Klubowego 22.11.2012 odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów.

Na koniec chcę zauważyć ogromną pomoc i zaangażowanie sędziego Kazimierza Sobczaka. Dzięki temu, że zechciał być naszym sędzią również w czasie imprez poza Wrocławiem, cały Turniej mógł się odbyć. Bardzo dziękuję za sędziowanie i wspólnie spędzony czas.

Zakończyliśmy IV Turniej Letni, skończył się też sezon 2012. Przed nami plany na kolejne sezony i z tego powodu życzę Karolowi aby nadal miał chęć i energię do organizowania następnych edycji regat. Natomiast naszemu środowisku żeglarskiemu życzę aby ta impreza na trwałe wpisała się w regatowy krajobraz Wrocławia i pełniła swoją rekreacyjno-integracyjno-sportową funkcję.