Zapraszamy do udziału w etapowym rejsie na północny kraniec Bałtyku! W planie mamy bałtycką żeglugę w czasie gdy słońce ledwie chowa się za horyzontem, a noc jest raczej umowna. Odwiedzimy większe, mniejsze i bardzo małe porty oraz będziemy podziwiać uroki przyrody. Każdy z etapów będzie miał swój indywidualny charakter i specyfikę.

Jeżeli warunki nie pozwolą na przekroczenie granicy, rejs odbędzie się wzdłuż polskiego wybrzeża lub po Bałtyku bez zawijania do portów i z wymianami załóg w polskich portach.

Na północ pożeglujemy keczem s/y Bystrze o długości 11,5m. Maksymalnie mieści kapitana i 8 osób załogi.
Więcej informacji na temat jachtu >> tutaj

Wyprawa będzie miała cztery etapy:
12.06 – 19.06 / Górki Zachodnie – Kapellskär
19.06 – 03.07 / Kapellskär – Luleå lub Haparanda
03.07 – 17.07 / Luleå – Sztokholm
17.07 – 31.07 / Sztokholm – Górki Zachodnie

12 – 19 czerwca 2021r., Górki Zachodnie – Kapellskär
W tydzień w okolice Sztokholmu. W zależności od warunków rejs od portu do portu, możliwe odwiedzenie Archipelagu Wysp Alandzkich w drodze do Kapellskär. Kilka ciekawych artykułów o Alandach: podroze.onet, kulinski, sankogang, polegytravels.  Planowane są dwie trasy w zależności od pogody:
1.  z Górek Zach. prosto na Wyspy Alandzkie, ok 72 godzin w morzu. Dalej powolna żegluga pomiędzy wyspami alandzkimi od zatoki do portu, rozkoszowanie się widokami a potem do Kapellskär i oddanie jachtu następnej załodze.
2.  z Górek Zach. skierujemy się w stronę Kalmaru, Wysp Gotlandia i Archipelagu św. Anny płynąc powoli od portu do portu w kierunku Sztokholmu i dalej do Kapellskär.

• Koszty
1450 zł/os, w cenie miejsce w kajucie, jedzenie, paliwo, opłaty portowe
300 zł kaucji za jacht, do zwrotu po rejsie
Cena nie obejmuje ubezpieczenia, dojazdu do Górek Zachodnich i powrotu z Kapellskär. Powrót będzie organizowany grupowo, zależnie od bieżącej sytuacji epidemicznej.
• Dostępne miejsca
Brak miejsc
• Kontakt
Szczegółowe informacje i zapisy u kapitana: Karol Boroń, tel. 604 108 143


19 czerwca – 3 lipca 2021r., Kapellskär – Luleå

Czy w morzu w okolicy Haparandy rosną trzcininy i woda jest słodka?
Spokojna żegluga na północ Bałtyku. Będziemy cieszyć się urokami pływania pod trzema żaglami i odwiedzimy ciekawe miejsca na obu brzegach Zatoki Botnickiej.

• Dostępne miejsca
Brak miejsc
• Kontakt
Szczegółowe informacje i zapisy u kapitana: Anna Dobrzańska, tel: 503 772 114, e-mail: ania@amsnet.pl


3 – 17 lipca 2021r., Luleå – Sztokholm

Rejs po Zatoce Botnickiej. Początek żeglugi przewidujemy na samej północy Zatoki Botnickiej w porcie Luleå. W czasie żeglugi planujemy odwiedzić Haparandę, Kvarken – pas wypłyceń z archipelagami wysp wpisanymi na listę dziedzictwa światowego UNESCO, być może Finlandię, na koniec szwedzkie fiordy czy archipelag Św. Anny. Zakończenie rejsu jest planowane w Sztokholmie. Jeśli warunki pozwolą planujemy przekroczyć drogą lądową granicę koła podbiegunowego, np w ramach wycieczki do Rovaniemi.

• Dostępne miejsca
Brak miejsc
• Kontakt
Szczegółowe informacje i zapisy u kapitana: Jacek Orzechowski, e-mail: orzech2108@gmail.com

17 – 31 lipca 2021r., Sztokholm – Górki Zach.
Rejs szkoleniowo – stażowy, ok. 700 Mm w ciągu 2 tygodni. W planie jest odwiedzenie kilku portów na południowo-wschodnim Bałtyku. Maarianhamina – stolica Wysp Alandzkich, muzeum morskie z pamiątkami legendarnej floty Eriksona; Turku (Abo) – jedno z najstarszych miast Finlandii z pięknym zamkiem i zabytkami architektury; Helsinki – stolica Finlandii z bardzo bogatą ofertą turystyczną; Tallin – stolica Estonii z wspaniałą starówką w centrum miasta; Lipawa – miasto z wyjątkową atmosferą tworzoną przez swoją charakterystyczną zabudowę; Kłajpeda – to miejsce, gdzie można wiele zwiedzać, zakosztować legendarnej kuchni litewskiej i wypocząć na wyjątkowej urody plaży wzdłuż Mierzei Kurońskiej;
W zależności od warunków pogodowych możliwy będzie ponadto postój gdzieś w szkierach lub przy estońskich wyspach. Znajdą więc dla siebie coś interesującego zarówno miłośnicy zwiedzania jak i żeglarze poszukujący wymagających zadań nawigacyjnych. Długie dni lipcowe dają nadzieję na białe noce na początku i wiele okazji do ciekawych przeżyć przez cały rejs.

• Koszty
1590 zł/os, kojowe przy 7 osobach załogi. Składka na wyżywienie, paliwo i opłaty zawierająca 430 zł zwrotnej kaucji za jacht.
Cena nie obejmuje ubezpieczenia, dojazdu do Sztokholmu i powrotu z Górek Zachodnich.
• Dostępne miejsca
1 wolne
• Kontakt
Szczegółowe informacje i zapisy: Anna Dobrzańska, tel: 503 772 114, e-mail: kontakt@jachtklub.wroclaw.pl
Kapitanem będzie Remigiusz B. Trzaska.