Termin: 22-29sierpnia 2015

Początek i koniec w Szczecinie.

Trasa wynosi około 150 Mm i będzie obejmowała zawinięcie do portów:

Trzebież, Uueckermunde, Zempin, Wolgast, Peenemunde, Świnoujście, Dziwnów, Wolin, Szczecin.

Rejs po ciekawym akwenie, który odwiedzaliśmy wiele razy (po stronie polskiej) na naszych klubowych jachtach – Szancie, Nereusie, oraz Bagateli. Strona niemiecka akwenu jest jeszcze ciekawsza nawigacyjnie, ponieważ łączący w sobie zalety pływania po morzu i po śródlądziu. Można tu poczuć się jak na Mazurach pływając wąskimi akwenami południa Wyspy Uznam, ale też można posmakować pływania morskiego po Bałtyku przepływając odcinek z Peenemunde do Świnoujścia oraz dalej do Dziwnowa. Akwen ten umożliwia też dowolną modyfikację trasy w zależności warunków pogodowych. Pokonywać będziemy mosty zwodzone i odwiedzać (po stronie niemieckiej) małe przystanie przeznaczone dla kilku jachtów. Dla miłośników pieszych wędrówek jest możliwość wędrowania po plaży lub zwiedzania Narodowego Parku Wolińskiego. Zatem przewidujemy niespieszne żeglowanie po urozmaiconym akwenie. Istotna jest też szansa wspólnego żeglowania w licznym gronie klubowym na kilku jednostkach jednocześnie. Dla całokształtu żeglarskich osiągnięć to bardzo cenne doświadczenie.

Zapraszamy do obejżenia zdjęć z rejsu!

Co zobaczymy?

 • Ueckermunde, miejscowość która przypomina Ustkę – plaża obok wejścia do portu, tor wodny w górę rzeki. Znajduje się tutaj jeden z niewielu w granicach obecnych Niemiec Zamek Książąt Pomorskich.
 • Karnin z ciekawą konstrukcją podnoszonego mostu kolei łączącej Berlin ze Świnoujściem.
 • Wolgast (Wołogoszcz) – stare miasto portowe założone przez Słowian Połabskich. Początki grodu sięgają X-XI w.
 • W czasie II wojny światowej mieścił się tu niemiecki ośrodek badań nad nowymi broniami III Rzeszy, m.in. nad broniami V-1 i V-2. Można tu zwiedzić muzeum, gdzie pokazano w sposób sugestywny w świat ówczesnego przemysłu rakietowego. Można też wybrać się na spacer w kierunku plaży, drogą obok obszarów leśnych, gdzie leżą resztki rakiet z czasów II wojny światowej. Oprócz tego można też zwiedzić radziecką łódź podwodną wyposażoną w wyrzutnie rakiet.
 • Świnoujście. Można wybrać się na pieszą wędrówkę plażą w kierunku zachodnim i zwiedzić miejscowości Ahlbeck, Heringsdorf, a potem wrócić koleją. Można też wypożyczyć rowery i pojechać zwiedzać Woliński Park Narodowy.
 • Dziwnów. Miejscowość wypoczynkowa z letnim kąpieliskiem morskim i portem morskim. Możemy tam poplażować i przeistoczyć się we wczasowicza z FWP.
 • Wolin z wioską wikingów, gdzie w starym grodzisku odbywają się Festiwale Słowian i Wikingów, które są prawdopodobnie największą tego typu imprezą w tej części Europy.Zamierzamy wyczarterować 3 jachty dla 15 osób, które umożliwią żeglugę po Zalewie i Bałtyku.

Koszty

 • Kojowe – 750 zł
 • Postój w Marinach – ok. 100 zł
 • Wyżywienie – ok.400 zł
 • Dojazd samochodami osobowymi do Szczecina ok. 100 zł

Osoby zainteresowane prosimy o opłatę kojowego 750 zł na konto klubowe.

MOŻLIWOŚĆ ZAPŁATY W DWÓCH RATACH
– 350 zł do  10 lipca
– 400 zł do 7 sierpnia

Resztę rozliczymy w trakcie rejsu według poniesionych wydatków. Niebawem zostanie przedstawiony harmonogram wpłat ratalnych.

Dane do przelewu:

nr konta bankowego: 62 1300 1023 2434 0248 8000 0001

adres : ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

w tytule: Klubowy Rejs 2015 Zalew Szczeciński

Do zobaczenia!

Niektóre fragmenty trasy

Na czym plyniemy?

CARTER 30

DUFOUR 31

W związku z zainteresowaniem rejsem, wynajmujemy kolejny, czwarty jacht Dufour :)