Specyfika pływania po wodach Arktyki, czyli co może się zdarzyć i jak sobie poradzić – spotkanie z Andrzejem Górajkiem i Pawłem Pelcem, żeglarzami znanymi m.in. z projektu ekspedycji dookoła Svalbardu a także zdobywcami rekordu Polski w żegludze jachtem na Północ.
8 września 2020r. załoga S/Y Ocean B osiągnęła maksymalną szerokość geograficzną 84°17′ 31″N, przesuwając o ponad 100 Mm dotychczasowy rekord Polski ustanowiony przez kapitana Macieja Sodkiewicza, 82°37′N na Barlovento II (2015). W drodze powrotnej okrążyła cały archipelag Svalbard jako trzecia załoga w historii polskiego żeglarstwa, po Gedanii (1981) i Panoramie (2006).

Żeglowanie po tak wymagających akwenach wymaga ciągłego mierzenia się z licznymi trudnościami, często nieprzewidywalnymi awariami i uszkodzeniami sprzętu, brakiem bezpiecznych miejsc schronienia w pogarszających się warunkach pogodowych – gdzie przy dużych zmianach położenia pól lodowych brak jest dokładnych map nawigacyjnych, szczególnie w zakresie głębokości, umiejscowienia skał i silnych prądów.

Czym jest Arktyka, co wiąże się z wyprawami w ten rejon, dowiemy się 18 lutego, Czwartek Klubowy online na ZOOMIE, godz. 19:30.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, spotkanie ma charakter otwarty.

Link  aktywacyjny do spotkania >> tutaj

Dołączając do spotkania, bardzo prosimy o używanie swojego imienia i nazwiska, ułatwi to komunikację z uczestnikami.

W trakcie spotkania, jeśli nie zabiera się w danej chwili głosu, prosimy o wyciszanie swojego mikrofonu.