Zima nas w tym roku nie rozpieszcza, jednak ostatnim tygodniu sytuacja zdecydowanie się poprawiła a wg prognoz nadal ma padać śnieg. Mam jednak nadzieję, że spóźniona Biała Pani do nas przyjdzie na dobre i będziemy mogli cieszyć się śniegiem na zboczach Śnieżnika i bez obaw o ślizgi, rozkoszując się puchem, zjedziemy do Międzygórza.
Tym razem bazą naszej wycieczki będzie Międzygórze. Mamy wstępną rezerwację w Willi Weronika http://willaweronika.com/ 2 noclegi około 100zł, śniadania robimy we własnym zakresie. W willi jest 18 miejsc, na razie zarezerwowałam 10.
Proszę o szybkie zgłoszenia, ilość miejsc ograniczona.
Jedziemy w terminie 28.02-01.03.2020.
W planie przede wszystkim skitury, ale można wybrać biegówki, narty zjazdowe czy inną aktywność w pięknych okolicznościach przyrody.

W razie niewystarczającej ilości śniegu w górach – szusujemy na zjazdówkach w jednym z pobliskich ośrodków narciarskich (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kamienica).

KONTAKT:
Ania Dobrzańska ania@amsnet.pl, tel:503772114
Proszę o wcześniejszą informację o chęci uczestnictwa, aby zarezerwować odpowiednią ilość noclegów. Liczba miejsc ograniczona.

Ważne – narty skiturowe wypożyczamy:
– we Wrocławiu http://koenigserwis.pl/wypozyczalnia
– wypożyczalnia internetowa: http://www.bjorn.ski
– w piątek wieczorem w ośrodku narciarskim Czarna Góra, należy dobrze przymierzyć sprzęt i w piątek wieczorem pochodzić w nim, aby uniknąć obtarć w sobotę! Koniecznie pożyczamy narty w piątek – dzięki temu w sobotę rano bez ruszania samochodów z miejsca noclegu pójdziemy na wycieczkę.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Piątek 28.02.2020
Przyjazd do miejsca noclegu –  Willa Weronika  http://willaweronika.com/  Międzygórze ul. Śnieżna 8a , integracja lub nocna jazda w w jednym z pobliskich ośrodków narciarskich (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kamienica).

Sobota 29.02.2020
8.30 Śniadanie.
Wstępny plan wycieczki – ostateczną decyzję podejmiemy na miejscu zależnie od warunków śniegowych.
9.30 Wyjście skiturowe w kierunku Śnieżnika.
13.00-15.00 Postój w Schronisku na Hali pod Śnieżnikiem – chętni mogą podejść na Śnieżnik (1425 m n.p.m.), ale wówczas do zjazdu sugeruję zabrać kask (lekki – skitourowy lub narciarski).
16.00 Zjazd do Międzygórza.
18.00 + Obiadokolacja
19.30 Wieczorne rozmowy o skitouringu, żeglarstwie i..

Niedziela 01.03.2020
9.00 Śniadanie.
9.30 Do wyboru: wyjście na wycieczkę na skiturach, biegówkach, nogach lub szusowanie na zjazdówkach w jednym z pobliskich ośrodków narciarskich (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kamienica).
17.00 Obiad
18.00 Powrót.

Wspomnienie w wycieczki skiturowej 2019