NR KONTA: 78 2490 0005 0000 4530 5776 4021|kontakt@jachtklub.wroclaw.pl

Kapitan Remigiusz Trzaska – Dolnośląska Szkoła pod Żaglami 2018

/, Czwartki Klubowe/Kapitan Remigiusz Trzaska – Dolnośląska Szkoła pod Żaglami 2018

Kapitan Remigiusz Trzaska – Dolnośląska Szkoła pod Żaglami 2018

Czy słyszałeś kiedyś o “sail training ”? To nie jest program nauczania, jak posługiwać się jachtem żaglowym czy motorowym, tylko pomysł zorientowany na młodzież i jej rozwój osobowy. „Sail training” pomaga stać się bardziej odpowiedzialnym za siebie i innych w ramach pracy grupowej. Dla wielu to czas przełamania dziecięcych lęków i poznania swoich rzeczywistych możliwości.
Skąd więc nazwa „sail training”?
Ponieważ pokład żaglowca jest wyjątkowym miejscem, gdzie 40-to osobowa grupa młodzieży buduje zespół, dzięki któremu uzyskuje rzeczy nieosiągalne dla pojedynczej osoby. Ponieważ przy kontrolowanym ryzyku jakieś 30 metrów nad pokładem wykonuje się zadania wcześniej niewyobrażalne. Ponieważ w warunkach wyłączenia spod rodzinnego parasola i oderwania od stałego połączenia z internetem podporządkowujemy się prawom natury nadającym własne priorytety dla pozornie zwykłych czynności.
Jak to było realizowane w połączenie z lekcjami szkolnymi można się dowiedzieć na czwartkowym spotkaniu z kapitanem żaglowca Pogoria i dyrektorem Dolnośląskiej Szkoły Pod Żaglami. Zaprezentowany zostanie film o szkole, a obecni na spotkaniu uczestnicy wzbogacą relację o własne emocje i przeżycia.

Zapraszam
Remigiusz B. Trzaska

Miejsce spotkania:

Barka Irena , Fundacji Otwartego Muzeum Techniki,
zacumowana naprzeciw Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej
ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 24, Wrocław.

Start 14 marca o 19.30

2019-03-12T21:00:45+00:00 Marzec 12th, 2019|Aktualności, Czwartki Klubowe|0 Comments
DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

Rejs flotyllowy – Grecja 2019

 

Napisz do nas

Jeżeli chcesz się podzielić swoimi wspomnieniami z rejsu lub innej ciekawej wyprawy, to prosimy o maila z opisem i zdjęciami na adres kontak@jachtklub.wroclaw.pl

SZKOLENIE SRC