Amsterdam – Camaret Sur Mer
Termin: 08.06. – 22.06.2013

Skipper – Piotr Graczyk

Orientacyjna trasa : Amsterdam – Brugia – Hornfleur – Cherbourg – Wyspa Guernsey – St. Malo – Paimpol – Camaret Sur Mer.

2. ETAP 2 - 680 Nm Amsterdam - Camaret Sur Mer

Łącznie ok. 700 Nm – 14 dni.

Od Skippera:

Zaczynamy w Amsterdamie, kończymy na końcu lądowej Europy, we francuskim departamencie “Finistere”, czyli na “końcu świata”. Pomiędzy nimi taka ilość sensacyjnych miejsc że trzeba by dwóch miesięcy a nie tygodni aby je wszystkie odwiedzić. Wspólnie z załogą będziemy decydować
co wybierzemy:

Starą Brugię czy Antwerpię w Belgii?

Fascynujące klify Etretat które malował Claude Monet czy czarujący port Honfleur w ujściu Sekwany w Normandii? Pływowy port Barfleur czy otoczony fortyfikacjami Cherbourg na półwyspie Cotentin?

Puby i Fish&Chips uroczego St.Peter’s Port na wyspie Guernsey, dzikie plaże wyspy Herm czy skały Sark, to wszystko na zależnych od Korony Brytyjskiej Channel Islands?

52 wyspy Archipelagu Chausey (uwaga, przy odpływie jest ich 365) czy mityczny port St.Malo?

Pełną kwiatów, wodnych młynów i starych bretońskich domków wyspę Brehat czy stary pływowy port Paimpol?

Siedem Wysp ze słynną kolonią ptaków czy Cote de Granites Roses, Wybrzeże Czerwonych Granitów, gdzie Sienkiewicz pisał Quo  Vadis? Starożytny port Morlaix, malowniczy fort Chateau Taureau na wyspie w  zatoce Morlaix czy lazurowe kotwicowisko wyspy Batz? Mityczną wyspę Ouessant z 6 latarniami morskimi na Morzu Mer d’Iroise czy Brest z oszałamiającym Oceanopolis?

Jeśli się dobrze zorganizujemy, to może zobaczymy to wszystko? Kapitan znany jest z intensywności działań  jeśli tylko załoga ma na to ochotę… Cały rejs przebiega na trudnych pływowo i prądowo wodach, skok pływu na Chausey, w St.Malo czy Paimpol sięga 12m, a prądy w cieśninach Raz de Blanchard koło wyspy Alderney i Four na Mer d’Iroise dochodzą do 7-10 węzłów. Wszyscy Ci którzy będą chcieli, pogłębią znajomość pływowej nawigacji. Serdecznie zapraszam na rejs!

Skipper – Piotr Graczyk