Już niedługo, bo 30 listopada 2018 roku rusza w rejs pierwsza Dolnośląska Szkoła Pod Żaglami.
Szkoły pod żaglami mają wiele lat tradycji. Jeszcze przed wojną w ten sposób kształcił i zachęcał młodzież do kontaktu z morzem śp. generał Mariusz Zaruski. Później, wielu z nas cieszyło się na wieść, że oto kolejna szkoła pod żaglami wypływa w rejs na „Pogorii” pod komendą kapitana Krzysztofa Baranowskiego. Dziś te wspaniałe tradycje kontynuuje pierwsza Dolnośląska Szkoła pod Żaglami organizowana przez fundację „Hobbit”. Na pokładzie STS Pogoria pod komendą naszego klubowego kolegi kapitana Remigiusza B. Trzaski uczniowie z dolnośląskich szkół wyruszą na spotkanie przygody na Morzu Śródziemnym. W Jacht Klubie Wrocław kibicujemy im, życzymy silnych wiatrów i troszeczkę zazdrościmy morskiej przygody w zimie. Szczególnie dziękujemy organizatorom szkoły za trud włożony w jej organizację a więc także w popularyzację żeglarstwa. Pierwsza Dolnośląska Szkoło pod Żaglami: będziemy śledzić wasze postępy i relacje z rejsu.
Stopy wody pod kilem!

Link do strony fundacji:

Fundacja Hobbit